Chile & Argentina Trip

Polski / English

Naszą przygodę z Ameryką Południową zaczęliśmy w Chile, w którym spędziliśmy dwa tygodnie, potem udaliśmy się do Argentyny na kolejne trzy tygodnie. chile argentina map and flagGrudzień i styczeń to początek lata w tym rejonie więc pogoda był idealna :). Kraje te oferują niesamowite krajobrazy. Liczne pustynie, półpustynie, solniska, góry, wulkany, lodowce, wodospady, wyspy, jeziora – jednym słowem wszystko czego dusza zapragnie. Jest to niewątpliwie raj dla podróżników!

Klimat
Zwiedzając Chile i Argentynę z północy na południe musimy być przygotowani na odmienne warunki pogodowe, gdyż kraje te rozciągają się przez 4 strefy klimatyczne. Warto zabrać ze sobą cieplejszą i przeciwdeszczową odzież. W środkowej części kraju panuje klimat śródziemnomorski, więc słoneczna pogoda nam dopisywała, natomiast im bardziej na południe tym chłodniej  – ale i tak pięknie!

Język
Wybierając się do Chile / Argentyny warto poduczyć się języka hiszpańskiego. Jeśli chcecie polegać tylko na angielskim to czeka was wielkie zaskoczenie jak tylko wyjedziecie poza granice stolicy! gdzie bez hiszpańskiego będziecie musieli posługiwać się językiem ciała lub kreatywnością :).

Jedzenie
Zamiast drogich turystycznych restauracji warto poszukać miejsca gdzie stołują się mieszkańcy i spróbować lokalnych potraw. Jedzenie nie dość że smaczniejsze to trzykrotnie tańsze.

Miejsca które odwiedziliśmy:
Santiago de Chile
Valparaiso & Viña del Mar
Puerto Montt
Puerto Varas & Frutillar
Pucón
Buenos Aires
Trasa z Cordoba do Cafayate
Trasa z  Cafayate do Salty
Trasa z Salty do   Purmamarca
Wodospady iguazu
Mar del Plata

 

[wszysztkie linki wkrótce dostępne] …

Poniżej zamieszczamy mapki z zaznaczonymi miejscami jakie odwiedziliśmy w Chile na pierwszej z nich oraz Argentynie na drugiej mapce.


.See all our Photo Galleries                         Zobacz wszystkie nasze galerie

ALL-Photo-Galleriesadverts

under