BOTABY BAY – WHITE CLIFFS OF DOVER – CAMBER SANDS

Ruszamy z nowym cyklem postów ZWIEDZAMY ANGLIĘ. W tym roku postanowiliśmy pokazać Wam najpiękniejsze zakątki tego kraju. Dlaczego? Od 4 lat to właśnie tu mieszkamy i pracujemy, więc w każdym wolnym czasie, mamy zamiar spakować plecaki, zabrać aparat i wyruszyć w drogę. W głowach, siedzi nam mnóstwo pomysłów i  miejsc, które chcemy zobaczyć. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie nas poniesie, zaglądajcie na bloga lub fan page na Facebooku. Tworzymy to zarówno dla osób mieszkających już tutaj, jak i tych przyjeżdżających na wypoczynek, szukających pomysłów jak i gdzie spędzić wolny czas w Anglii.

Od wschodu do zachodu słońca

Pomysł na jednodniowy wypad, od wschodu do zachodu słońca, wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Anglii. Brzmi nieźle, prawda? Odwiedzamy trzy miejca, Zatokę Botaniczną (Botany Bay, Broadstairs), Białe Klify Dover (Saint Margaret’s at Cliffe) i plażę Camber Sands (Camber).

Zatoka Botaniczna – Botany Bay

Zaczynamy przygodę od wschodu słońca nad Zatoką Botaniczną. Ponieważ, obydwoje jesteśmy nocnymi markami, postanowiliśmy wyruszyć o północy i poczekać do 04:51 na wschód słońca. Na miejscu mieliśmy 2 godziny do wschodu słońca, więc postanowiliśmy uciąć sobie małą drzemkę. Tuż przed wschodem słońca, kolory nieba zapierały dech w piersi, a księżyc w kształcie litery C dodawał magii. Wiedzieliśmy że to będzie to i nie pomyliliśmy się, zobaczcie zdjęcia! Zatoka Botaniczna z pięknym widokiem na białe klify i morze. Czysta, piaszczysta, strzeżona plaża jest bezpieczna do pływania, surfowania czy kajakowania.

Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 007Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 132Botany Bay Dover Camber Sands UK sony 063bBotany Bay Dover Camber Sands sony 053Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 093

Klify Dover

Po wschodzie słońca, podziwianego z Zatoki Botanicznej, ruszamy dalej do Dover. Nawigacja pokazała nam najszybszą trasę w 45 minut i rzeczywiście tyle nam zajęło, dostanie się tutaj. W Dover spacerujemy po wysokich, białych, pięknych wapiennych klifach, które ciągną się przez około 13 kilometrów. W najwyższym miejscu klif ma około 110 metrów wysokości. Klify Dover stały się ikoną Wielkiej Brytanii. Można usiąść na brzegu i poobserwować ruchliwy Kanał La Manche, a w dni pogodne, zobaczyć francuskie wybrzeże na horyzoncie. Idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Jest pięknie, słonecznie, zielono i kolorowo, czegoż można więcej chcieć?. Na łąkach kwiaty letnie w pełnym rozkwicie. Podczas spaceru spotkaliśmy króliki, ptaki, motyle i mewy. W szczelinach skał, na samym brzegu klifów, mewy zbudowały swoje gniazda i wysiadują swoje oliwkowozielone z ciemnymi plamami jaja. Dochodzimy do latarni morskiej, tam odpoczywamy na leżakach i po krótkiej przerwie, wracamy spacerem wzdłuż wybrzeża.

Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 291Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 265Botany Bay Dover Camber Sands sony 283Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 208Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 300Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 339Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 362DCIM100MEDIADJI_0138.JPG

Wydmy Camber Sands

Naszą dzisiejszą przygodę kończymy na piaszczystej plaży i wydmach Camber Sands. Z Dover do Camber trasa zajmuje około godziny. Spacerujemy po plaży, zbieramy muszle, chodzimy po wydmach, obserwujemy przypływ i podziwiamy zachód słońca. Jest to świetne miejsce na wypad z całą rodzinką. Plaża jest długa z dużą zatoką, strzeżona, dużo bardziej popularna niż Botany Bay. W dni słoneczne bardzo zatłoczona. W czasie odpływu woda odchodzi daleko od brzegu. Ze względu na korzystne warunki wietrzne jest popularnym miejscem do uprawiania kitesurfingu. Jest to miejsce również historyczne. Wydmy w Camber, były miejscem do ćwiczeń, w czasie drugiej wojny światowej.

Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 392 — OdzyskanoBotany Bay Dover Camber Sands NIKON 430Botany Bay Dover Camber Sands sony 344Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 417Botany Bay Dover Camber Sands NIKON 482

Jeden dzień, trzy piękne miejsca i mnóstwo wrażeń. Po tak mile spędzonym dniu, czuliśmy się, jak po tygodniowym urlopie.

 


Trasa