Barcelona – poradnik – informacje praktyczneCasa Ballto Spain BarcelonaBarcelona – najlepsze atrakcje
co warto zobaczyć, zrobić, wiedzieć – Informacje praktyczne i MAPA.

# Parc Güell – koniecznie! Jeśli chcecie uniknąć opłaty za bilet to można wejść za darmo od 06.00 – 08.00 rano – co więcej dzięki temu także unikniecie stania w kolejce i czekania kilku godzin na wejście.
# La Sagrada Familia – niesamowita architektura! Pamiętajcie, że bilety w kasie można kupić tylko na dzień „dzisiejszy”, a ich liczba jest ograniczona podobnie jak w Parc Guell. Bilety na kolejne dni można kupić online ale tylko z kartą kredytową!
Mecz FC Barcelony na Camp Nou – mimo,  że nie jestem fanem piłki nożnej – polecam. Emocje i widowisko są nie do opisania!
Font Magica – fajne miejsce do odwiedzenia, PAMIĘTAJCIE, fontanna działa tylko w określonych godzinach wieczornych w określonych dniach (najczęściej weekendy – oficjalny grafik), oczywiście fontanna jest tylko częścią kompleksu kaskad i fontann rozciągających się od Placa d’Espanya do Museu Nacuinal de catalunya i rozmach budowli robi wrażenie.
Tramvia Blau – fajna atrakcja, niezależnie czy chcecie się wybrać w małą „podróż w czasie” lub zrobić zdjęcie PAMIĘTAJCIE  jeździ tylko w weekendy.
# Mercat La Boqueria  absolutnie trzeba zobaczyć i skosztować lokalne przysmaki, świeże owoce, wędliny i owoce morza.
# La Rambla – najpopularniejsza turystycznie ulica w mieście, prowadząca z Placa de Catalunya do Estatua de Colom i portu, doskonała na rozpoczęcie pieszej wycieczki po mieście.

# Sangria i  tapas – idealne gdy zmęczycie się spacerowaniem po mieście! Polecamy zatrzymać się w jednej z wielu knajpek i orzeźwić się.
# Platja de la Barcelonetajedna z wielu plaż w mieście, bardzo blisko centrum, więc jak tylko zapragniecie relaksu na plaży to jest w zasięgu 2-3 stacji metra. Uwaga jest to plaża lubiana przez nudystów.

# Casa Batlló kolejne arcydzieło architektoniczne Gaudiego i na pewno wizytówka miasta. Można wejść do środka i na dach – oficjalna strona Casa Batlló, niedaleko od niej jest # Casa Mila

# Parc de la Ciutadellawarte odwiedzenia szczególnie jeśli podróżujecie z dziećmi i chcecie odwiedzić ZOO (połowa parku to małe zoo – wejście płatne), stamtąd już jest blisko do Arc del Triomf
# Basilica Santa Maria del Mar – może nie tak cudowna jak Sagrada Familia ale naprawdę warto odwiedzić!
# Catedral de Barcelona – wspaniała katedra, niezbędny przystanek. Kupując bilet w cenie macie możliwość wyjechania windą na dach katedry z którego możecie podziwiać piękną panoramę miasta.       

# Gothic quarter – piękna, stara, gotycka dzielnica, wąskie uliczki i ciekawa architektura.
# Montjuic – można tam wyjechać kolejką linową, ale wizja czekania w 3 godzinnej kolejce nas odstraszyła, więc pojechaliśmy metrem i wyszliśmy na wzgórze piechotą.

Jeśli jesteście w weekend w mieście i macie ochotę odwiedzić muzeum to być może uda wam się to zrobić za darmo. Oczywiście kolejka i ograniczona ilość wejściówek obowiązuje.
Areo Bus najlepszy i najtańszy transport z lotniska do centrum – Placa de Catalunya – jest to też bardzo dobry punkt orientacyjny i przesiadkowy w mieście.
Poruszając się metrem warto kupić bilet „T-10 ” – dziesięć przejazdów za 10 euro. Można korzystać w kilka osób i używać w autobusach.

Czego nie warto: 

# jeśli zwiedzacie La Sagrada Familia to zdecydowanie NIE polecamy wyjścia na wieże, bilet jest znacznie droższy, a widoki kiepskie. DUŻO ładniejszy widok jest z dachu Catedral de Barcelona lub z Parku Güell. 
# Czekać w kolejce gdziekolwiek – jeśli macie kartę kredytowa to kupcie bilety z wyprzedzeniem na konkretny dzień do głównych atrakcji. – jeśli NIE macie karty jedzcie do kasy biletowej i spróbujcie dostać bilety na bieżący dzień. Nie sprzedają biletów na następny dzień! Jeśli chcecie kupić bilet na następny dzień to tylko internetowo i tylko jeśli posiadacie kartę kredytową!

W mieście jest jeszcze mnóstwo innych atrakcji, których my nie mieliśmy okazji zobaczyć ale może warto?

# L’Aquàrium Oceanarium – jeżeli podróżujecie z dziećmi to dla nich może to być frajda.
# Muzea – Do wielu muzeów w Barcelonie można wejść za darmo w pierwszą niedzielę każdego miesiąca lub w każdą niedzielę po południu. Do jednego z nich „prawie” udało nam się wejść, brakło nam tylko czasu na czekanie w kolejce.
# Wycieczka autobusem – alternatywna metoda zwiedzania, niestety czasem też trzeba stać w kolejce na przystanku aby wejść do autobusu wycieczkowego.
# Torre Agbar – kolorowy, nowoczesny, ciekawy drapacz chmur w mieście.
# Liceu Opera – warto pójść na spektakl.
# Kolejka linowa – nas odstraszyła 3 godzinna kolejka.
# Tibidabo – wzgórze Barcelony z  parkiem atrakcji.  

MAPA Zobacz wszystkie nasze galerie

ALL-Photo-Galleriesadverts

under